Blog - Świetne CMSy E-commerce

Idosell Shop

Wcześniej platforma figurowała pod nazwą IAI-Shop. To polski system dla e-commerce istniejący na rynku od 2000 roku. Wielokrotnie wyróżniona i nagrodzona platforma sklepowa, która jest mocno rozpoznawalna na Polski rynku sklepów internetowych (e-commerce). Jednym z najważniejszych aspektów przy wyborze platformy sklepowej jest oczywiście jej wpływ i możliwości na proces pozycjonowania. Jak to wygląda w przypadku IdoSell Shop dowiedz się poniżej!


Podstawowe funkcje IdoSell Shop

Platforma IdoSell Shop pozwala na wykorzystanie gotowych szablonów sklepu lub dostosowanie indywidualnej grafiki do wymagań klienta. Przygotowane mają najważniejsze moduły, bez których poruszanie się w świecie e-commerce będzie utrudnione. Chodzi m.in. o powiązanie sklepu z platformami sprzedażowymi (Allegro, Ceneo, Nokatu), stronami z opiniami (Opineo) czy kodami rabatowymi (Picodi). Gotowe funkcje ułatwiają także właścicielom sklepów na ekspansję na rynki międzynarodowe. Zaawansowane funkcje i rozwiązania IdoSell Shop pozwolą dotrzeć do zagranicznych klientów poprzez wprowadzenie wielu wersji językowych.


Wpływ IdoSell Shop na SEO

Audyt SEO jest możliwy do wykonania na stronie posiadającej oprogramowanie IdoSell Shop. Silnik ten pozwala na swobodne wdrożenie zmian optymalizacyjnych. Oczywiście producent oprogramowania nie mógł zapomnieć o rozwiązaniach pod skuteczne pozycjonowanie. Dzięki zakładce "Moderacja", "Marketing" oraz "Administracja" mamy możliwość m.in. na ustawienie indywidualnych tułów stron (title), opisów stron (meta-description), przekierowań 301 czy optymalizacji pliku robots.txt.


Dodatkowo IdoSell Shop jako lider w branży platform e-commerce zadbał o swoich klientów, aby poprawić ich widoczność nawet bez podstawowej wiedzy SEO.


Jakie elementy pod SEO generują się automatycznie w sklepach IdoSell Shop?

Automatycznie generowane są dla wszystkich kategorii, podkategorii oraz produktów przyjazne adresy URL, które Google sugeruje ustawić. Ponadto mamy ustawione już na wszystkich stronach nagłówki najwyższego poziomu, czyli H1. Jeśli nie została ustawiona optymalizacja to platforma generuje automatycznie tytuły dla wszystkich podstron, co także jest dodatkowym plusem.


Te i inne rozwiązania zastosowane w IdoSell Shop są wystarczające w kontekście prac wpływających na pozycjonowanie sklepu.