Blog - Świetne CMSy E-commerce

Magento

System jest jednym z najbardziej popularnych i rozbudowanych platform do prowadzenia sklepów online. Oferowana jest zarówno wersja darmowa jak i płatna z dodatkowymi udoskonaleniami.


Funkcjonalności

Magento posiada wiele funkcjonalności niezbędnych do prowadzenia własnego sklepu w internecie. System daje nam między innymi możliwość zarządzania kilkoma sklepami z poziomu jednego panelu. Mamy możliwość zarządzania i wprowadzania w zasadzie dowolnej liczby kategorii oraz produktów. Oprogramowanie pozwala na pełne zarządzanie zamówieniami z poziomu panelu CMS. Posiada także rozbudowane możliwości płatności oraz sposobu dostawy do klientów. Oferuje także ciekawe rozwiązania jeżeli chodzi o analitykę oraz raportowanie sprzedaży. Posiada także interesujące narzędzia marketingowe takie jak integracje z porównywarkami cen czy też funkcje wspomagające pozycjonowanie serwisu w internecie.


Zalety

Do jego zalet można zaliczyć fakt, iż jest całkowicie darmowy. Posiada bardzo rozbudowane funkcjonalności od zarządzania produktami, poprzez system płatności, system analiz i raportowania czy też dostosowanie do urządzeń mobilnych. Pozwala nam na prowadzenie kilku sklepów z poziomu jednego panelu CMS. Kolejna zaletą jest także duże wsparcie techniczne, czy wsparcie SEO. Sam system można także rozbudowywać o nowe funkcje poprzez instalacje dodatkowych modułów.

Daje on także wiele możliwości jeżeli chodzi o wprowadzanie elementów mających wpływ na pozycjonowanie strony. Możemy tu wymienić m.in. takie czynniki jak:


  • optymalizacja meta-tagów stron, informacyjnych, kategorii i produktów;
  • możliwość wprowadzenia opisów na każdy typ podstron;
  • generowanie przyjaznych adresów;
  • automatycznie generowana mapa witryny;
  • optymalizacja nawigacji na serwisie;

Wady

Jeżeli chodzi o wady systemu to należy wymienić konieczność użycia serwera z wyższymi parametrami a tym samym zwiększenia kosztów. Sam system jest także mało intuicyjny dla użytkowników. Kolejną wadą jest fakt, że dodatkowe moduły dostępne są w zasadzie tylko w wersji płatnej. Sam skrypt wymaga także dużej wiedzy programistycznej jeżeli chcemy wprowadzić w nim modyfikacje.


Podsumowanie

Magento jest bardzo dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób które posiadają rozbudowane sklepy z dużą liczbą produktów. Posiada on wiele korzyści z punktu widzenia właściciela ale także dla osób zajmujących się promocją strony w internecie.