Blog - Świetne CMSy E-commerce

PrestaShop

Wielu użytkowników zastanawia się nad tym, jaki CMS wybrać dla sklepu internetowego. Wbrew pozorom trudno jest odpowiedzieć na to pytanie.


Wybór CMS jest niezwykle istotne, ponieważ system zarządzania treścią musi być odpowiednio dopasowany pod nasz sklep i nasze potrzeby.


Jednym z darmowych, a zarazem najpopularniejszych systemów zarządzania treścią jest Prestashop na licencji Open Software License. Jest to licencja oprogramowania, która zezwala użytkownikom na modyfikowanie i redystrybucję zmodyfikowanej jej wersji. Dzięki temu użytkownicy mogą udoskonalać cały system. Ma to ogromny wpływ na SEO witryn opartych na Prestashop. Dzięki użytkownikom powstają liczne moduły rozszerzające.

Ze względu na popularność opisywanego rozwiązania sklepy internetowe oparte na tym systemie są znacznie bezpieczniejsze niż ich komercyjne odpowiedniki. Dzieje się tak, ponieważ szerokie grono użytkowników na całym świecie wykrywa i bardzo szybko naprawia błędy związane z bezpieczeństwem.


Prestashop jest rozwiązaniem polecanym głównie dla początkujących i mniej wymagających sprzedawców. Jego instalacja jest prosta i intuicyjna. Ze względu na ilość wskazówek znajdujących się w internecie, konfiguracja sklepu nie powinna sprawiać problemów.


Powstało wiele modułów, które pozwalają nawet pozycjonowanie lokalne sklepu internetowego. Sprzedawcy chcą pozyskać jak największą ilość klientów i to właśnie przez to powstają nowe rozwiązania, które pomagają w skutecznym zwiększaniu ilości odwiedzin witryn.


W internecie znaleźć możemy wiele informacji na temat optymalizacji Prestashop. Dzięki dużej społeczności tego rozwiązania z pewnością otrzymamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania, a pozycjonowanie stanie się skuteczniejsze.


Niestety jak każde rozwiązanie Prestashop ma również wady. Jest nią m.in. skalowalność. Prowadzenie dużych sklepów internetowych opartych o opisywane rozwiązanie może być utrudnione. Ze względu na architekturę systemu jego rozbudowa w pewnym momencie może być utrudniona.